Yemen’de İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda ve Su Yardımında Bulunuyoruz

Yemen’de yaşayan ihtiyaç sahibi 200 aileye gıda dağıtımında bulunduk. Ayrıca Yemen sokaklarında her gün 10 araç temiz su dağıtımı için yollarda.

İç savaş yüzünden dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı fakat dünya basınında çok da yer almayan en büyük Osmanlı mezarlığı olan gidenlerin gelmediği Yemen’de, ihtiyaç sahibi din kardeşlerimizin gıdaya ulaşımı her geçen gün daha da zorlaşıyor. 

Birleşmiş Milletler raporuna 30 Milyon nüfuslu ülkede 22,5 milyon insanın acil yardıma ihtiyaç duyduğu 13,5 milyon insanın açlıktan ölme riski olduğu Yemenliler için umutlar tükeniyor. Son 6 ayda 233 bin kişinin açlıktan ve salgın hastalıktan yaşamını yitirdiği ülkede sizlerin bağışlarıyla açlıkla savaşan 200 aileye gıda dağıtımında bulunduk. Yemenli kardeşlerimizin yükünü sizin sayenizde hafiflettik, mutluluklarına vesile olduk.

Açlıkla mücadele eden Yemen halkı, bir yandan da susuzluk krizi ile karşı karşıya. Politik sorunlar sebebi ile ülkede temiz su başlıca problemlerden biri konumunda. Bağışçılarımızın destekleri ile Yemen sokaklarında her gün 10 araç temiz su dağıtımı için yollarda hizmet vererek aileleri temiz suya kavuşturuyoruz.

İlim Eğitim Araştırma ve Yardım Derneği

İletişim

Fevziçakmak Mh. Sultanmurat Cd. Şair Şinasi Sk. No:11/A Küçükçekmece-İstanbul

Bağış Yap

Yağacağınız bağışlar ile ihtiyaç sahibi kişilere yardımda bulunarak onlara destek olabilirsiniz.

© Fetih1453 | 2021