Minik Bedenler Fetih 1453 Derneği ile Isınıyor

Fetih 1453 Derneği, Şanlıurfa’nın merkez ve köy okullarında eğitim gören 1000 öğrenciye bot ve  mont dağıtımı gerçekleştirdi. Daha fazla çocuğun üşümemesi için bağışçılarına ulaşmaya çalışıyor.

Ülkemizde kış ayları özellikle Doğu ve Güney Doğu illerinde daha ağır geçmektedir. Soğuk havaların gelmesi ile bu bölgede yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin yakacak, giysi, bot gibi pek çok ihtiyacını da beraberinde gelmektedir. Fetih 1453 Derneği, kış yardımları kapsamında değerli hayırseverlerin bağışları ile ihtiyaç sahibi kişilere destek oluyor. 

Fetih 1453 Derneği, “Kardeşin Üşümesin” sloganı ile çıktığı kış kampanyasında bu yıl ilk olarak Şanlıurfa’nın merkez ve köy okullarındaki ihtiyaç sahibi çocuklara 1000 adet mont ve bot dağıtımı gerçekleştirdi. 

Geçtiğimiz yıllarda bağışçılardan gelen destekler ile kış kampanyası kapsamında toplanan malzemeler Doğu’daki öğrencilere ulaştırılmıştı. Özellikle bölgede görev yapan idealist ve duyarlı öğretmenlerin talepleri doğrultusunda hazırlanan bot ve montlar belirlenen yaş aralıkları ve beden aralıklarına göre hazırlanarak bölgedeki yavrularımıza ulaştırılmıştı. 

Bu kış da aynı çalışma üzerinden hareket ederek daha fazla çocuğa ulaşmak için hayırseverlerin desteklerini bekliyor.

İlim Eğitim Araştırma ve Yardım Derneği

İletişim

Fevziçakmak Mh. Sultanmurat Cd. Şair Şinasi Sk. No:11/A Küçükçekmece-İstanbul

Bağış Yap

Yağacağınız bağışlar ile ihtiyaç sahibi kişilere yardımda bulunarak onlara destek olabilirsiniz.

© Fetih1453 | 2021